Týžden modlitieb za jednotu kresťanov a nedeľa Božieho slova

Katolícka cirkev začne v utorok 18. januára Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý každoročne vrcholí 25. januára, sviatkom obrátenia sv. apoštola Pavla. Táto silná tradícia modlitieb za jednotu kresťanov v rámci ekumenického spoločenstva má svoje počiatky za pontifikátu blahoslaveného pápeža Pavla VI. 4. decembra 1965, keď krátko pred uzavretím Druhého vatikánskeho koncilu, pozval ekumenických pozorovateľov na slávenie liturgie v Bazilike svätého Pavla za hradbami, aby sa im poďakoval za ich účasť na koncile.

V Košiciach budú sláviť 28. ročník Ekumenickej bohoslužby slova pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov v pondelok 24. januára 2022 o 18:00 v Kresťanskom centre Apoštolskej cirkvi na Bratislavskej ulici v Košiciach. Hlavným kazateľom bude biskup Apoštolskej cirkvi na Slovensku Ján Liba. V nadväznosti na aktuálnu epidemiologickú situáciu a z dôvodu dodržania aktuálnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva bude ekumenická bohoslužba vysielaná na YouTube kanáli Ekuména Košice a YouTube kanáli Apoštolská cirkev Košice.

Tohtoročná téma odkazuje na skúsenosť mudrcov z Matúšovho evanjelia a vybrala ju Rada cirkví Blízkeho východu, ktorá má sídlo v Bejrúte v Libanone: „Videli sme na východe jeho hviezdu a prišli sme sa mu pokloniť“ (Mt 2,2).

V košickom Dóme sv. Alžbety chystajú Slávenie nedele Božieho Slova. Uskutoční sa v Týždni modlitieb za jednotu kresťanov. V nedeľu 23. januára 2022 bude spojené s intronizáciou Biblie, biblickými katechézami a príhovormi v rámci svätých omší a predstavením biblických artefaktov z výnimočnej zbierky kazateľa Bratskej jednoty baptistov Michala Lapčáka.