Národný týždeň manželstva 8. – 14.2.

Národný týždeň manželstva (NTM) je týždenná iniciatíva na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína. 

Cieľom je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Jedným z cieľov je tiež motivovať laickú a odbornú verejnosť, médiá a verejne známe osobnosti, aby aspoň raz za rok podporili dôležitosť manželstva v spoločnosti a potrebu starať sa oň. NTM chce dať manželom príležitosť oceniť, posilniť, prehĺbiť, ale aj dať do poriadku svoje manželstvo, jednoducho ich povzbudiť k tomu, aby na svojom manželstve pracovali. 

Tento rok vzhľadom na pandemickú situáciu prinášame aktivity NTM priamo do obývačiek manželských párov.

Od 7. do 14. februára na webe ntm každý deň nájdete nové podnety, ako pestovať v manželstve bezpečné prostredie (Záväzok, Prijatie, Priateľstvo, Odpustenie) či upozornenia na to, čo pocit bezpečia vo vzťahu ohrozuje (Kritika, Egoizmus, Neúctas, Nuda).  Zaujímavé video alebo tip na aktivitu pre strávenie spoločného času vo dvojici nájdete TU KLIKNI.

V manželstve nemusíme byť dokonalí, aby mohlo byť bezpečným miestom… A keď sa cítime v bezpečí, otvárame svoje srdcia a dochádza k blízkosti, po ktorej tak túžime!